У свідомості більшості людей склалася помилкова думка, що відвідувати стоматолога потрібно по мірі необхідності. Болить зуб або випала пломба — пора до лікаря. Менш численна група знає, що навідуватися на огляд потрібно кожні півроку, однак, дотримуються цього правила лише одиниці. Як зберегти здоров’я зубів і як часто потрібно ходити до стоматолога?

Візити до стоматолога: думки фахівців

Думки фахівців різних країн з приводу того, як часто потрібно сідати у крісло стоматолога, розділилися. Британська організація Nice вважає, що періодичність таких візитів дуже індивідуальна, і може становити раз на 1-2 роки. Однак, європейські фахівці та стоматологія «ЖПІТ» дотримуються думки, що відвідувати лікаря потрібно кожні півроку. На користь більш частих візитів свідчать такі факти:

  • Молочні зуби дітей дуже уразливі перед карієсом. Регулярне вживання солодощів посилює ризики, а тому дуже важливо вчасно помітити й усунути проблему. Чим довше простоять молочні зубки, тим більша ймовірність, що кожен постійний зуб займе правильне місце, прикус та зубний ряд будуть рівними. Якщо ж змінний зуб росте неправильно, дитячий стоматолог відразу порадить простий варіант корекції.
  • На здоров’я зубів впливає дуже багато факторів. До них відносять генетику, якість домашнього догляду, харчування, якість питної води, місце проживання, особливості роботи та багато, багато іншого. І, якщо одній людині досить приходити на контроль раз на 2 роки, то іншому важливо не упустити момент розвитку пульпіту або захворювання ясен. Краще прийти до свого лікаря на плановий огляд через півроку, ніж витрачати час та гроші на вирішення задавненої проблеми.
  • Здоров’я зубів багато в чому залежить від швидкості утворення зубного каменю. Варто проігнорувати проблему, і утворюється міцний наліт, починають запалюватися ясна, зростає ризик втрати зуба. Досвідчений лікар вчасно помітить це, зробить чистку, зміцнить емаль, та дасть необхідні рекомендації.
  • Для багатьох пацієнтів дуже важлива естетична сторона питання. Постійне вживання чаю та кави, паління та інші звички призводять до потемніння зубної емалі. Чи варто затягувати вирішення цього питання, якщо можна зробити безпечне відбілювання зубів? Ціна (Ірпінь) буде залежати від обраного методу та обсягу роботи.
  • Багато захворювань ротової порожнини протікають непомітно. Біль та неприємні відчуття виникають, коли процес вже знаходиться на серйозній стадії. Набагато простіше й дешевше виправити становище якомога раніше.

Кожен пацієнт індивідуальний, а тому давати загальні рекомендації всім недоцільно. Надійна стоматологія в Ірпені — це гарантія того, що вас буде вести досвідчений фахівець, орієнтований саме на ваші особливості.