Професійна гігієна порожнини рота

 

 

Професійна гігієна порожнини рота або чищення зубів ультразвуком рекомендовані, перш за все, з метою профілактики стоматологічних захворювань. Крім того, поява нальоту на зубах при палінні, гастриті, неправильному чищенні призводить до зміни їх кольору і порушення естетики. Кожен день при гігієні порожнини рота ми очищаємо зуби від нальоту за допомогою зубної щітки і зубних паст.

Але в важкодоступних місцях наліт все одно накопичується і стає перешкодою для надходження мінеральних компонентів в емаль зуба. Наліт накопичується, стає місцем проживання і живильним середовищем для бактерій, в процесі життєдіяльності яких виділяється кислота. Вона розм'якшує емаль зуба і викликає запалення ясен. Згодом наліт ущільнюється і перетворюється на зубний камінь, який травмує ясна. Тільки професійна гігієна порожнини рота забезпечує повне видалення зубного нальоту і каменю. Сучасне стоматологічне обладнання дозволяє проводити процедуру без болю.

Якщо наддесневі зубні камені можна виявити у себе самостійно, то під'ясенні камені непрофесіоналові побачити неможливо, їх можна тільки відчути тоді, коли проблема стає серйозною. Наявність таких каменів може привести до розвитку пародонтиту, розхитування і передчасної втрати зубів.

Щоб уникнути цього, лікар-стоматолог проводить професійну гігієну порожнини рота:

  • видаляє зубний наліт і зубні камені;
  • вигладжує поверхню кореня на глибину патологічної зубодесневої кишені;
  • вичищає пошкоджені запалення тканини;
  • очищає коронкову поверхню зуба і полірує її до природнього кольору емалі, це дуже важливо для того, щоб наліт якийсь час не осідав на зубах, як це зазвичай буває на шорсткій поверхні.

Після професійної гігієни доглядати за зубами стане легше, а камені досить довго не будуть утворюватися. Як правило, стоматолога слід відвідувати двічі на рік.